Marketing szeptany - co to takiego?

Dodano: 2012-10-17 22:00:00
Wyświetleń: 0
Średnia ocena: 1,67 (wszystkich głosów: 6)
Ilość komentarzy: 0

 

Ostatnio coraz większą popularność zyskuje marketing szeptany. Warto więc nieco poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie i dowiedzieć się co to takiego, dlaczego staje się tak popularny i w jaki sposób możemy wykorzystać ten zabieg w celu zwiększenia popularności naszej strony internetowej.

 

Niemal w każdej dziedzinie życia codziennego sugerujemy się czyjąś opinią, radą lub wskazówką. Sugestia naszych znajomych czy przyjaciół nierzadko decyduje o naszym wyborze. Jeśli nie mamy dostatecznej wiedzy dotyczącej jakiegoś zagadnienia bazujemy na opinii fachowca, kogoś kto ma na ten temat więcej do powiedzenia niż my.

 

Rada osoby, którą darzymy zaufaniem pomaga nam w podjęciu najlepszej decyzji. Właśnie na tym bazuje marketing szeptany. Jest to zabieg polegający na dotarciu do jak największej liczby odbiorców za pośrednictwem bezpośredniego i spontanicznego przekazu różnymi kanałami informacyjnymi. W przypadku pozycjonowania strony internetowej będą to różne zabiegi.

 

Dobry rezultat przynoszą wypowiedzi na forach internetowych zawierające odnośnik do tej strony w swej treści. Korzystne są także pozytywne opinie o produktach lub witrynach internetowych na stronach, które prowadzą rankingi najlepszych towarów czy portali. Komentowanie artykułów, wpisów na blogach, itp. ma nieco mniejszą skuteczność ale również jest pożądane. Najważniejsze by wpisy te pokrywały się tematycznie z treściami prezentowanymi na stronie, którą chcemy wypromować. W przeciwnym razie szybko zostaną usunięte a nasza praca pójdzie na marne.

 

Jeśli chcemy umieścić odnośnik do naszej strony na forum powinniśmy w umiejętny sposób podłączyć się do dyskusji. Nasza wypowiedź powinna składać się przynajmniej z kilku zdań. A sam link nie powinien być zamieszczony na samym początku. Cały wpis powinien wyglądać naturalnie i nie wskazywać jednoznacznie, że jest to tylko reklama, gdyż moderatorzy są uczuleni na taką działalność.

 

Marketing szeptany najlepiej zlecić zewnętrznej firmie. Zazwyczaj wszyscy świadczący usługi pozycjonowania stron oferują marketing szeptany w ramach działań zmierzających do podniesienia pozycji witryny w wynikach wyszukiwarki lub jako osobną usługę. Ofertę zrealizowania kampanii marketingu szeptanego znajdziesz również w ramach naszej działalności i gorąco zachęcamy do skorzystania z usług w tym zakresie.

 

Kategorie
Podziel się!
Oceń artykuł
Dodaj komentarz do artykułu
odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd
Oprogramowanie InspiroCMS /Grafika: Devmark.pl