Na czym polega pozycjonowanie stron?

Dodano: 2012-10-17 22:00:00
Wyświetleń: 0
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 5)
Ilość komentarzy: 0

 

Z wcześniejszych artykułów mogliśmy się dowiedzieć co to jest pozycjonowanie stron. Teraz warto wspomnieć nieco na czym ono polega, gdyż nie jest to proces łatwy, a żeby zobaczyć jego efekty nieraz musimy uzbroić się w cierpliwość. Jednak jeśli wszystkie działania zostaną przeprowadzone w sposób przemyślany i prawidłowy możemy być zaskoczeni ich rezultatem.

 

Pierwszym krokiem powinien być dobór słów kluczowych. Muszą one jednoznacznie i ściśle odzwierciedlać (określać) tematykę strony nad którą pracujemy. Właściwy ich wybór ma kluczowe znaczenie, gdyż właśnie przez te frazy internauci trafią akurat na naszą stronę. W tym miejscu powinniśmy pomyśleć z czym kojarzy się nam dana witryna. Jak opisać ją pojedynczymi wyrażeniami. By to zrobić poprawnie, trzeba uzmysłowić sobie, że te słowa kluczowe to konkretne pytanie dla algorytmu wyszukiwarki. Od tego jak bardzo precyzyjne ono będzie, zależy jak skuteczna i celna będzie odpowiedź. Zwrotów określających profil działalności opisanej na stronie internetowej może być bardzo wiele. Sztuką jest wyselekcjonowanie tych najtrafniejszych, które podaje najwięcej użytkowników. Tu pomocne może okazać się narzędzie Google Adwords.

 

Później trzeba odpowiednio zoptymalizować nasz portal. Już na samym etapie jego projektowania warto zatroszczyć się o jego prawidłowe tworzenie pod kątem pozycjonowania. Wtedy przystępując do tego procesu będzie trzeba dokonać tylko kosmetycznych zmian. Sama optymalizacja ma na celu dostosowanie strony do preferencji wyszukiwarki, aby poprawnie odczytywała treści tam zamieszczone i dopasowywała je do zapytań internautów. Jeśli strona ma stać się bardziej popularna oznacza to, że będzie częściej odwiedzana a więc musi ładować się szybciej a serwer, na którym jest ona umieszczona musi być przygotowany na zwiększenie  obciążenia.

 

Na końcu przystępujemy do budowy bazy linków, które prowadzić będą do pozycjonowanej witryny. Takie odnośniki to najlepszy sposób reklamy, bowiem nie wszyscy znają adres naszej strony. W większości przypadków internauci trafiają na dany portal poprzez odnośnik a nie przez wpisywanie jego adresu w przeglądarce internetowej. Dlatego im więcej linków znajdzie się w sieci, tym większa ilość wejść na stronę i jest ona wyżej oceniana przez wyszukiwarkę.

 

Cały proces, począwszy od pomocy w doborze słów kluczowych, poprzez optymalizację strony, po zdobywanie linków możecie Państwo zlecić naszej firmie. Specjaliści, których zatrudniamy zatroszczą się o to, aby Wasza witryna zaczęła przynosić spore zyski.

 

Kategorie
Podziel się!
Oceń artykuł
Dodaj komentarz do artykułu
odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd
Oprogramowanie InspiroCMS /Grafika: Devmark.pl